fizijatar

Dr Cvetković je završila Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu 1986. godine.
Specijalista je fizikalne medicine i rehabilitacije.

Radila je na Klinici za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i protetiku Kliničkog centra u Nišu. Trenutno je zaposlena na Institutu za zdravstvenu zaštitu majke i deteta Srbije „Dr Vukan Čupić” na Novom Beogradu kao dečiji fizijatar. Bila je konsultant u Domu zdravlja „Clinicanova”.

U Opštoj bolnici „Aurora” njen posao obuhvata:

• fizijatrijske preglede novorođenčadi (porođajne anomalije vrata, gornjih i donjih ekstremiteta)
  • fizijatrijske preglede male dece
  • fizijatrijske preglede školske dece (deformiteti kičmenog stuba, grudnog koša, stopala)
  • dijagnostičku procenu razvoja dece uzrasta do 2 godine i 2-4 godine
  • preglede povreda koštano-zglobnog sistema dece, adolescenata i odraslih.

Dr Cvetković je učestvovala u radu brojnih domaćih i inostranih skupova i publikovala veliki broj stručnih i naučnih radova u domaćim i inostranim časopisima. Objavila je monografiju pod nazivom „Osnovni postulati u lečenju artrogripoze kod dece” 2000. godine.

Zvanje primarijusa stekla je 2014. godine.
U slobodno vreme uživa u putovanjima i plesu.
Dr Cvetković govori engleski jezik.