plastični i rekonstruktivni hirurg, pedijatrijski hirurg

image

Dr Trifunović završio je Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu 1997.godine.

Specijalista je plastične i rekonstruktivne hirurgije, i specijalista pedijatrijske hirurgije.

Trenutno je šef Odeljenja za plastičnu, rekonstruktivnu hirurgiju i opekotine, Univerzitetske dečije bolnice u Tiršovoj ulici, u Beogradu.

U Opštoj bolnici „Aurora“ njegov posao obuhvata:

• Preglede iz oblasti plastične i rekonstruktivne hirurgije dece i odraslih
  • Intervencije iz oblasti plastične i rekonstruktivne hirurgije kod dece
    • ušivanje i obrada rana
    • obrada i lečenje opekotina
    • rascepi usne i nepca
    • klempave uši
    • mikrotije
    • medijalne i lateralne ciste vrata
    • korekcije nosa (korekcija vrha nosa, alarnih hrskavica, septoplastika)
    • lečenje hemagioma i limfangioma
    • ginekomastija
    • korekcije ožiljaka
    • prenatalno savetovanje trudnica vezano za urođene anomalije glave i vrata
    • rascepe usne i nepca
    • šake kod fetusa
    • ingvinalne kile
    • nespušteni testisi
    • varikocele
    • fimoze i adhezije
    • operacija slepog creva i druge operacija na abdomenu
  • Intervencije iz oblasti plastične i rekonstruktivne hirurgije odraslih
    • operacije nosa
    • operacije ušiju
    • operacije grudi
    • abdominoplastika
    • instilacija dermalnih filera u usne, obraze, bore
    • korekcije ožiljaka
    • lečenje hemagioma i limfangioma

Dr Trifunović je član Asocijacije evropske dečje hirurgije (EUPSA),  Evropskog udruženja plastične, rekonstruktivne i estetske hururgije (ESPRAS), Srpskog udruženja plastične i rekonstruktivne hirurgije (SRPRAS), Američke Asocijacije za opekotine (ABA). Član je Srpske Kraljevske Akademije nauka i umetnosti (SKANU).

Učestvovao je u istraživačkim projektima na Odeljenju za plastičnu hirurgiju na Univerzitetu Shova u Tokiju (Japan). Klinički je asisten na katedri Dečje i plastične hirurgije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Radovi dr Trifunovića su objavljivani u svetski poznatim medicinskim časopisima:

Petrovic J, Trifunovic B, Vukomanovic G, Topalovic M, Trajkovic G, Parezanović V.J Dermatolog Treat. 2 Oral propranolol for infantile hemangiomas: a prospective study on the role of 48-hour Holter monitoring in additional safety assessment.017 Jan 11:1-8. doi: 10.1080/09546634.2016.1277177. [Epub ahead of print]PMID:28043186

Trifunović B, Zamaklar D, Parabucki D, Rakic I, Milosavljević M: Cistične promene na vratu kod dece. Srp Arh Celok Lep 2004, suplement I:62-5

Govori engleski jezik.