opšti hirurg, koloproktolog

Doc. dr sci. med. Miljan Ćeranić završio je Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu 1997. godine.
Specijalista je opšte hirurgije.
Stručno se usavršavao na odeljenju za digestivnu onkološku hirurgiju Instituta Gustave Rousssy u gradu Villejeuf, u Francuskoj.

Doktorirao je 2010. godine.

Dr Ćeranić je hirurg specijalista na IV odeljenju za kolorektalnu i pelvičnu onkološku hirurgiju Klinike za digestivnu hirurgiju (I hirurške klinike) pri Kliničkom Centru Srbije.
Duži niz godina je koordinator programa i instruktor Nacionalnog programa za edukaciju hirurga iz oblasti kolorektalne laparoskopske hirurgije (LAPSERB).

U Opštoj bolnici „Aurora“ njegov posao obuhvata:
• Konsultativne preglede iz oblasti malignih i benignih oboljenja debelog creva
• Rektoskopiju
• Anoskopiju
• Laparaskopsko lečenje benignih i malignih oboljenja kolona i rektuma
o Polipa
o Karcinoma
o Divertikuloze
o Chron-ove bolesti
o Ulceroznog kolitisa
• Hirurško lečenje perianalnih oboljenja
o Hemoroida (THD, Ligasure, gumice)
o Perianalnih fistula (seton drenaža, upotreba fibrinskog lepka)
o Apscesa
o Pilonidalnih sinusa
o Fisura
o Polipa
o Karcinoma
o kondiloma (RF ablacija)

Kontinuirano radi na stručnom usavršavanju i učestvuje na domaćim i međunarodnim skupovima na temu laparaskopske kolorektalne hirurgije (Srbija, Italija, Hrvatska, Francuska, Portugal, Nemačka).
Sekretar je i jedan od autora Nacionalnog vodiča dobre prakse za rak debelog creva i rektuma. Do sada je objavio 5 poglavlja u monografijama, 3 poglavlja u knjigama i udžbenicima, 16 radova u časopisima (CC i SCI) i 10 radova (Medline).

U slobodno vreme rekreativno se bavi plivanje.

Dr Ćeranić obavlja preglede na engleskom jeziku.