ginekolog

image

Prim. dr Bojović završio je Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu 1999. godine.

Specijalista je ginekologije i akušerstva.

Od 1999. godine zaposlen je u Bolnici za ginekologiju i akušerstvo KBC Zvezdara u Beogradu. Od 2013. godine radi u privatnoj praksi.

U Opštoj bolnici „Aurora“ njegov posao obuhvata:

• ginekološke preglede
  • ultrazvučne preglede
  • kolposkopiju
  • celokupno praćenje trudnoće
  • invazivnu perinatalnu dijagnostiku
  • ginekološke intervencije (prekidi trudnoće, eksplorativne kiretaže, biopsije, konizacije, uklanjanje kondiloma, histeroskopije)
  • postavljanje serklaža
  • ginekološke operacije (abdominalne, vaginalne)
  • postoperativno praćenje pacijentkinja
  • dijagnostika i priprema pacijentkinja za metode vantelesne oplodnje.
  • laparoskopske ginekološke intervencije

Završio je kurs za stručnost ultrazvučnih pregleda u organizaciji Fondacije za fetalnu medicinu iz Londona.

Prim. dr Bojović završio je Međuuniverzitetsku školu ultrazvuka u medicini i edukativni kurs iz endoskopije, bazični kurs laparoskopske hirurgije sa teorijskom i praktičnom nastavom u organizaciji Jugoslovenskog udruženja za endoskopsku hirurgiju i druge interventne tehnike. Završio je Gyn Endo Workshop (IPA Cross-borfer Co-operation Programme), 2011. godine. Ministarstvo zdravlja Republike Srbije mu dodeljuje zvanje Primarijus.

Autor je i koautor preko 45 stručnih radova objavljenih i izlaganih na međunarodnim kongresima i simpozijumima.

Govori engleski jezik.